Jaki wybrać wkład kominkowy? 3 fundamentalne kwestie

kominek w salonie

Dobór odpowiedniego wkładu kominkowego oraz zabudowy są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania kominka i jego estetycznego wyglądu. Priorytetowe okazują się 3 parametry: przestrzeń do montażu, jak najlepsza ekspozycja ognia oraz rodzaj wkładu kominkowego. Zapraszamy do artykułu!

więcej »

 

Pozytywny wpływ kominka na zdrowie

ogień z kominka

Kominek to świetne źródło ciepła w domu. Odpowiedni, dostosowany do pomieszczenia oraz regularnie czyszczony zmniejsza wydatki związane z ogrzewaniem. Dodatkowo stanowi wspaniały element dekoracyjny. Mało jednak kto wie, że pozytywnie wpływa również na zdrowie. Dzisiaj dowiesz się, co zyskasz, inwestując w kominek!

więcej »

 

4 rodzaje kominków – który wybrać do domu?

romantyczny wieczór przy kominku

Typ kominka określa w dużej mierze aranżacyjny styl wnętrz. Kominki gazowe, z wkładem kominkowym, z systemem wodnym – rodzajów jest wiele. Poznaj informacje, dzięki którym łatwiej wybierzesz odpowiedni do swojego domu!

więcej »

 

Jak oszczędzać na ogrzewaniu zimą? Poznaj 4 sprawdzone sposoby!

ogień w kominkuŚwięta Bożego Narodzenia i Sylwester – zima rozpoczyna się od dużych wydatków. Aura za oknami powoduje, że zwiększają się także Twoje rachunki za ogrzewanie. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie w życie kilku zasad, które pozwolą Ci oszczędzać zimą. Jak to zrobić?

więcej »

 

Kominek jako świąteczna dekoracja wnętrz

ozdoba kominka na święta

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas dla każdego z nas. Chwile spędzone w rodzinnym gronie, ciepłej atmosferze i pozytywnym humorze pamiętamy przez wiele lat i tęsknimy za nimi. Jak sprawić, by Święta były jeszcze bardziej cudowne? Możesz pokreślić urok wnętrz, dekorując np. kominek!

więcej »

 

Jak przygotować kominek do zimy?

Kominek

Zbliża się zima. Dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze i ponure. Najchętniej spędzałbyś czas w miejscu przytulnym, ciepłym, o sielankowej aurze. Gdy za oknami pojawia się biały puch, oznacza to, że rozpoczyna się pora włączenia ogrzewania. Jak przygotować kominek na kolejne, zimowe wyzwanie?

więcej »