ozdoba kominka na święta

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas dla każdego z nas. Chwile spędzone w rodzinnym gronie, ciepłej atmosferze i pozytywnym humorze pamiętamy przez wiele lat i tęsknimy za nimi. Jak sprawić, by Święta były jeszcze bardziej cudowne? Możesz pokreślić urok wnętrz, dekorując np. kominek!

Kominki – nie tylko ogrzewanie

Kominek to wyjątkowy mebel i miejsce w domu. Używanie go wyłącznie jako formy ogrzewania jest marnowaniem całego potencjału paleniska. Dlaczego? Kominek wymaga stałego nadzoru i opieki. Skoro już gospodarujesz tyle czasu, by zadbać o kominek, może warto, byś wykorzystał go jako element dekoracji np. podczas Świąt Bożego Narodzenia? Umieszczony kominek w salonie, czyli centrum Twojego domu, może być świetną ozdobą w ten wyjątkowy czas. Dzięki Twojej inwencji palenisko może przybrać rozmaitych form. Musisz jednak pamiętać, by nie przesadzić. Dopasuj aranżację kominka do stylu swojego lokum. A czy można upiększyć kominek na Święta przy użyciu kilku gadżetów? Oczywiście!

Świąteczna aranżacja salonu z kominkiem

Czy wyobrażasz sobie coś piękniejszego niż spędzenie spokojnych i relaksujących Świąt z rodziną przy przystrojonym kominku z ciepłym napojem? Z pewnością Twoje myśli popłynęły w melancholijny, piękny klimat. Na szczęście możesz to osiągnąć!

Komponowanie wnętrz salonu i strefy kominkowej na Święta to jeden z najpiękniejszych etapów świątecznego dekorowania domu. Odpowiednio ozdobione palenisko uczyni Twój salon niezwykle klimatycznym wnętrzem z magiczną aurą. Świetnie zaaranżowany kącik kominkowy z indywidualnym podejściem i sercem zrobi większe wrażenie niż sto nadmiernych dekoracji rozstawionych bezwiednie. Nie musisz przystrajać całego domu – kominek wystarczy.

Palenisko jest silnym elementem dekoracyjnym i „klimatotwórczym” wnętrza. Wykorzystaj jego potencjał podczas nadchodzących Świąt! Przemyśl, jakie kolory chcesz do tego wykorzystać i postaraj się zgrać dekorację sfery kominkowej z okryciem stołu i drzwiami wejściowymi. Kiedy to określisz, wybierz ozdób świątecznych podkreślające charakter kominka w Twoim wnętrzu.

Jak ozdobić kominek na Święta?

Zastanawiasz się pewnie, czy jest sens ozdabiać kominek, skoro w tym samym pomieszczeniu będzie stać przystrojony bombkami i oświetleniem choinka. Kominek bez ozdób będzie w takim wypadku negatywnie kontrastował z resztą elementów pomieszczenia. Możesz wybrać ozdoby według nowatorskich trendów lub nawiązujące do tradycyjnych kolorów, wzorów oraz motywów. Pamiętaj, aby pasowały do Twojego domu!

Elementy dekoracyjne do kominka:

  • wieńce świąteczne – upiększają kominek

  • figurki świąteczne (aniołki) – podkreślają religijny charakter Świąt

  • lampiony dekoracyjne – sprawdza się w każdej aranżacji :)

  • świeczniki – dodają magii

  • ,,śnierzynki” – kojarzą się z zimą (idealne, gdy brakuje śniegu za oknami)

  • ozdobne łańcuchy – ubogacają kominek

Można też w tym celu wykorzystać zupełnie inne elementy jak: szyszki, kosze wiklinowe, świece itp.

Gdy zdecydujesz się już ozdoby, zatroszcz się o odpowiednie ich ustawienie według wielkości i kształtów, by pasowały do kominka i wnętrz. Większe elementy umieść na środku a niższe po bokach. W ten sposób stworzysz przyjemną i przestrzenną aranżację.