Kominek z płaszczem wodnym współpracuje z tradycyjną grzejnikową instalacją centralnego ogrzewania, zachowując walory ekonomiczne, estetyczne i ekologiczne zwykłego kominka. Sam wkład różni się od zwykłego wkładu kominkowego. Spaliny w takim kominku nie ogrzewają powietrza, ale wodę, która następnie ogrzewa nasze grzejniki i dom. Kominki z płaszczem wodnym mają moc cieplną wynoszącą od kilkunastu do 40 kW. Trzeba pamiętać o tym, że nie jest ona stała i zależy od ilości znajdującego się w palenisku paliwa oraz fazy jego spalania.

Układ wkładu wodnego można bez problemu połączyć z innym rodzajem ogrzewania (np. piec gazowy). Czuwa nad tym elektronika, która wyłącza piec gazowy w momencie, kiedy rozpalamy w naszym kominku. I odwrotnie, kiedy ogień wygaśnie, wtedy piec gazowy załącza się, aby utrzymywać żądaną temperaturę w naszym domu. W przypadku wkładu z płaszczem wodnym rodzaj obudowy może pozostać taki sam jak w przypadku wkładu powietrznego.

Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie domu za pomocą nowoczesnych wkładów kominkowych. Nic tym dziwnego. Rosnące ceny gazu, oleju oraz prądu powodują, że szukamy przestrzeni do oszczędzania. Kominek z płaszczem wodnym to rozwiązanie korzystniejsze w porównaniu z ogrzewaniem domu za pomocą gazu ze względu na jego ekonomiczność. Dodatkowo przemawiają za nim walory estetyczne i ekologiczne. Jego działanie generuje mniej zanieczyszczeń, a zdecydowana większość ciepła nie ucieka przez komin, tylko pozostaje w domu.

Koszty wykonania takiej instalacji są znacznie wyższe od tradycyjnych systemów kominkowych, jednak warto zainwestować pieniądze, które zwrócą nam się po 2-3 sezonach grzewczych.

Oferujemy profesjonalny montaż kominków z płaszczem wodnym na terenie Poznania i okolic. Budujemy kominki na miarę oczekiwań naszych klientów.